Iran wzywa obywateli do inwestowania w ropę naftową, Winklevoss mówi, że zamiast tego spróbuj Bitcoin.

 13. August 2020      

Rząd Iranu wzywa swoich obywateli do inwestowania w ropę naftową. Ale aktywa te zmagają się z trudnościami tylko w tym roku.

W tym tygodniu Iran wezwał swoich obywateli do zainwestowania w ropę naftową w ramach programu, który według doniesień pozwoli na wstępną sprzedaż 220 milionów baryłek.
Ale wartość ropy naftowej dopiero w tym roku uległa obniżeniu.
Cameron Winklevoss wziął zapowiedź Iranu jako szansę na zatankowanie Bitcoin Profit – który zrobił o wiele więcej niż ropa naftowa.

Iran zachęca swoich obywateli do inwestowania swoich pieniędzy w już zmagających się z ropą naftową Bitcoiners, aby zwrócić uwagę na wady aktywów.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani powiedział w środę podczas spotkania rządu w telewizji, że dolar amerykański i złoto „nie są miejscami do inwestowania“, ale ropa naftowa i rynek akcji są.

Pobierz aplikację The Decrypt App.

Pobierz naszą aplikację dla najlepszych wiadomości i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszy, aby spróbować Decrypt Token i wiele więcej.

Gospodarka kraju OPEC Iran został pokonany przez pandemię koronaawirusa, sankcje USA i słabnący popyt na ropę naftową.

Zapotrzebowanie na ropę naftową bardzo ucierpiało z powodu pandemii wirusa koronaawirusowego, OPEC powiedział w dzisiejszym raporcie, że światowy popyt spadnie w tym roku o 9,1 mln baryłek dziennie.

W kwietniu rynek ropy naftowej poważnie ucierpiał, gdy wygasający kontrakt terminowy na ropę, który miał być dostarczony w maju przez West Texas Intermediate, spadł o ponad 100%, powodując spadek cen ropy poniżej zera.

F2 na Facebooku będzie teraz nadzorować WhatsApp Pay, krypto portfel Novi

Facebook ma mobilną usługę płatności przypominającą Venmo w Facebooku Pay, płatności WhatsApp Pay in-app, a także nadchodzący portfel kryptokurwalutowy w Novi, który będzie współpracował z kryptokurrency Libra…

Ale nie powstrzymało to irańskiego rządu w poniedziałek od forsowania pomysłu, by sprzedać swoim obywatelom 220 milionów baryłek ropy na giełdzie energetycznej, jak twierdzi Reuters.

Wszystkie te rozmowy na temat ropy skłoniły adwokata Bitcoina i współzałożyciela Gemini, Camerona Winklevossa, do dania swojej ulubionej kryptojańskiej waluty wtyczki.

Bitcoin – w przeciwieństwie do ropy naftowej, która walczy o odzyskanie od katastrofy kwietniowej – dokonał niesamowitego odzysku, ponieważ rozbił się wraz z zapasami na początku tego roku.

W tym miesiącu, gdy tradycyjne rynki zatonęły, aktywa te osiągnęły rekordowo wysoki poziom korelacji ze złotem.

Oba aktywa od tego czasu spadły, ale Bitcoin nadal wygląda zdrowo, dziś stoi na 11.594 dolarów, zgodnie z danymi CoinMarketCap.

Jeśli sklep wartości jest celem, może Rouhani powinien zachęcać swoich obywateli do inwestowania w Bitcoin zamiast? Z drugiej strony, nie zrobiłoby to wiele, aby pomóc zmagającej się gospodarce bogatego w ropę narodu.