Raport kwartalny Galaxy Digital potwierdza obecny szum kryptograficzny

 14. November 2020      
 Bitcoin   

Raport kwartalny Galaxy Digital potwierdza obecny szum kryptograficzny

Galaxy Digital odnotowuje znaczący wzrost wolumenu obrotów w trzecim kwartale 2020 roku

Pulpit handlowy krypto-banku Galaxy Digital odnotował rekordowy wolumen w trzecim kwartale 2020 roku, co jest kolejnym dowodem na rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych.

Ostatni raport kwartalny spółki kryptograficznej wykazał 75% wzrost obrotów w stosunku do roku poprzedniego. W rezultacie wynosi to obecnie prawie 1,4 miliarda dolarów. Wzrost ten wynika z połączenia zwiększonej liczby kontrahentów, wprowadzenia elektronicznej platformy Crypto Bank transakcyjnej oraz stałego rozwoju handlu instrumentami pochodnymi Galaxy Digital.

Łączna wartość aktywów zarządzanych przez kryptobank na koniec trzeciego kwartału wyniosła 407,4 mln USD, z czego 82,4 mln USD zainwestowano w pasywne Bitcoin (BTC) i fundusze indeksowe, a 325 mln USD w fundusz Galaxy EOS VC. To ostatnie jest wynikiem współpracy z firmą sieci blokowej Block.one, wydawcą waluty kryptońskiej EOS.

Fundusz Bitcoin Galaxy wzrósł w trzecim kwartale o 17,3%, a fundusz Crypto Index firmy inwestycyjnej o 32,3%

Galaxy Digital została założona w 2018 roku przez miliardera Mike’a Novogratza, aby zapewnić inwestorom instytucjonalnym dostęp do zasobów cyfrowych. W dzisiejszym komunikacie prasowym Novogratz pisze, że Galaxy Digital przygotowuje się do „fali inwestorów instytucjonalnych“, która jego zdaniem składać się będzie z głównych inwestorów, korporacji i agencji rządowych.

Podczas gdy rekord Bitcoina z 2017 r. był w dużej mierze napędzany szumem wśród inwestorów detalicznych, obecna euforia z 2020 r. jest przede wszystkim wynikiem zwiększonego zainteresowania wśród inwestorów instytucjonalnych.

Wstępne dane za czwarty kwartał wskazują, że trend ten będzie się utrzymywał pod koniec roku. Na przykład, fundusz Bitcoin dużej spółki zarządzającej aktywami kryptograficznymi Grayscale odnotował w listopadzie rekordowe napływy kapitału, które do końca 2020 r. mogą doprowadzić fundusz do 500 000 BTC. Stanowiłoby to około 2,7 % dostępnego obiegu Bitcoinu.

Tymczasem nawet wpływowi główni inwestorzy, tacy jak Paul Tudor Jones i Stanley Druckenmiller, zwrócili się do Bitcoina. Obaj chwalą potencjał wzrostu kryptońskiej waluty i postrzegają ją jako dobre zabezpieczenie w czasach kryzysu.

W ciągu ostatnich 24 godzin, Bitcoin prawie wspiął się na tymczasowy haj w wysokości 16.500 dolarów. W czasie, gdy idziemy na prasę, kurs wymiany nadal przekracza 16.000 dolarów amerykańskich.